fbpx
Dla wszystkich Seniorów –15% na cały asortyment z kodem: 'SENIOR'
życie ojca klimuszko część 2

Kim był Ojciec Klimuszko? Część II: 1934-1945


II Wojna Światowa w życiu Ojca Klimuszki: od kapłaństwa do niezwykłych wizji

Kontynuujemy fascynującą podróż przez życie Ojca Czesława Andrzeja Klimuszki! W drugiej części naszej opowieści przenosimy się do burzliwych lat II wojny światowej, okresu, który w niezwykły sposób ukształtował jego dar jasnowidzenia. Czy wiecie, że Ojciec Klimuszko już przed samym wybuchem konfliktu miał wizję nadchodzącej tragedii?

Po przyjęciu święceń kapłańskich, jego życie nabrało tempa, a liczne przeniesienia duszpasterskie przygotowywały go na to, co miało nadejść. To właśnie w obliczu wojennego chaosu, Ojciec Klimuszko zaczął w pełni wykorzystywać swoje niezwykłe zdolności paranormalne, które wielokrotnie ratowały mu życie i pozwalały przewidzieć przyszłość. Jak udało mu się unikać gestapo i dlaczego traumatyczne wydarzenia wojenne obudziły w nim “nadświadomość”? Przygotujcie się na historię pełną cudownych ucieczek, proroczych snów i rozwijających się mocy, które zapoczątkowały jego legendę.

NOWOŚĆ – posłuchaj rozmowy ekspertów

Nie masz czasu na czytanie artykułu? Posłuchaj 5-minutowego podsumowania w postaci rozmowy dwóch osób zafascynowanych życiem i dorobkiem Ojca Klimuszki. Poznaj niesamowite fakty z życia tego wyjątkowego człowieka razem z Darią i Tomaszem.


Lata po święceniach kapłańskich (1934-1939)

6 maja 1934 roku w Krakowie, z rąk biskupa Stanisława Rosponda, Ojciec Klimuszko przyjął upragnione święcenia kapłańskie. Był to dla niego, jak sam wspominał, pierwszy krok w naśladowaniu świętego Franciszka. Jego pierwsza posługa duszpasterska rozpoczęła się w franciszkańskiej parafii w Gnieźnie, gdzie spędził trzy lata jako wikary.

W kolejnych latach jego droga wiodła przez różne miejsca: w 1937 roku został przeniesiony do Wilna, na krótko do Łagiewnik koło Łodzi, by ostatecznie w 1939 roku trafić do Warszawy. Te przeniesienia, choć typowe dla życia zakonnego, miały przygotować go na dramatyczne wydarzenia, które miały wkrótce nadejść.

Wybuch II wojny światowej i początki konfliktu (1939-1940)

Ostatniej sierpniowej nocy 1939 roku Ojciec Klimuszko przeżył proroczy sen, w którym ujrzał napaść hitlerowską na Polskę, dramatyczne walki i masową zagładę w obozach koncentracyjnych. Przewidział cierpienia, jakie miały dotknąć Polaków i inne narody Europy. Niestety, jego wizja szybko stała się rzeczywistością, gdy obudziło go wycie syren i huk bomb, zwiastujące wybuch II wojny światowej.

Opuszczając płonącą Warszawę, udał się pociągiem do Kalisza. Na dworcu w Łodzi cudem uniknął pobicia przez niemieckich żandarmów, używając swoich wewnętrznych sił, aby obezwładnić pijanego żołnierza. To pozwoliło mu na ucieczkę. Kilka tygodni później w Kaliszu został aresztowany przez gestapo. Został jednak tylko zatrzymany w mieście, nie uwięziony. Jego proroczy sen, w którym zobaczył przyszłe przesłuchanie przez gestapowców, sprawdził się z zadziwiającą precyzją.

Mimo zakazu opuszczania Kalisza, Ojciec Klimuszko podjął ryzyko i wsiadł do pociągu jadącego do Warszawy. Gdy w Łodzi żandarmi wysadzili wszystkich pasażerów w celu rewizji, ponownie skoncentrował swoje wewnętrzne siły, by ich obezwładnić. Jeden z żandarmów musiał udać się do toalety z problemami żołądkowymi, a drugi zachowywał się dziwnie i odszedł, co umożliwiło Ojcu Klimuszce dalszą podróż.

Przełomowe wydarzenia i rozwój zdolności (1940-1943)

Maj 1940 roku przyniósł traumatyczne doświadczenie w Wierzbicy koło Radomia. Ojciec Klimuszko był świadkiem brutalnego bicia i katowania niewinnych mężczyzn, a następnie sam został pobity i pokaleczony przez hitlerowców. To dramatyczne wydarzenie, połączone ze świadomością doznanej krzywdy, wywołało w nim silny wstrząs, który obudził drzemiące w nim nieznane energie psychiczne i nadświadomość.

Od tego momentu Ojciec Klimuszko zaczął przenikać wzrokiem ducha psychofizyczną strukturę człowieka, a także dostrzegać przeszłe wydarzenia z życia ludzi, niczym film. Fotografie stały się dla niego kluczem do rozwiązywania trudnych spraw parapsychicznych. Mógł z nich odczytywać minione przejścia, obecną kondycję psychiczną i stan zdrowia, a także przyszłe losy człowieka.

Jego nadzwyczajna wrażliwość wielokrotnie chroniła go przed niebezpieczeństwem. W Przyłęku koło Zwolenia tajemniczy sygnał we śnie nakazał mu ucieczkę w środku nocy do innej wsi, co uchroniło go przed bandytami. W kwietniu 1943 roku, pełniąc posługę kapłańską w Ciepielowie, czuł niespokojne myśli i pośpiesznie opuścił wioskę, namawiając znajomego do ucieczki. Dwa dni później hitlerowcy rozstrzelali wszystkich mężczyzn z tej miejscowości. Ojciec Klimuszko wielokrotnie przepowiadał bliskim i nieznajomym śmierć krewnych, narodziny dzieci czy choroby.

Ostatnie dni wojny (do 1945)

Niestety, źródła podają, że niewiele wiadomo o tym, jak upłynęły mu ostatnie dni wojny. Po jej zakończeniu, w odpowiedzi na apel rządu i episkopatu o zasiedlenie Ziem Odzyskanych, Ojciec Andrzej Klimuszko wyruszył na tereny opuszczone przez Niemców i osiedlił się w Prabutach na Pomorzu.


Chcecie dowiedzieć się, jak Ojciec Klimuszko wykorzystywał swoje niezwykłe zdolności po zakończeniu wojny, pomagając tysiącom ludzi? W trzeciej i ostatniej części naszej serii przyjrzymy się jego powojennemu życiu w Prabutach, gdzie rozwinął swoją praktykę zielarską i parapsychiczną, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych autorytetów w dziedzinie medycyny naturalnej w Polsce. Nie przegapcie fascynującej opowieści o jego dokonaniach, które na zawsze zmieniły życie wielu!

Źródło: Krzysztof Kamiński, “o.Andrzej Czesław Klimuszko. Franciszkanin z Elbląga”, Wydawnictwo LTW


Bezpłatna dostawa do paczkomatu, kurierem

dla zamówień powyżej 200 zł

Bezpieczne zakupy

30 dni na zwrot

Gwarancja jakości

Oskar „Serce za serce”, licencja oo. Franciszkanów

Płatność online albo za pobraniem

Szybkie przelewy online, BLIK.