fbpx

Jakie zioła na wątrobę? Oto 3 propozycje o. Klimuszki

 

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Stoi na straży niemalże wszystkich procesów życiowych. Narażona jest tym samym na szkodliwe działanie toksyn oraz innych substancji. Aby zapewnić właściwą pracę wątroby, należy przede wszystkim ograniczyć czynniki, które wpływają na zaburzenie jej prawidłowego funkcjonowania. Skutecznym sposobem na oczyszczenie wątroby jest spożywanie specjalnych ziół, które, dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom, doprowadzają do detoksykacji organizmu. Do takich właśnie należą słynne zioła Klimuszki na kamienie żółciowe i regenerację wątroby.

 

Jakie zioła oczyszczają wątrobę?

Destrukcyjny wpływ na działanie wątroby ma przede wszystkim spożywanie nadmiernych ilości alkoholu. Może to prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, takich jak marskość wątroby. Chora wątroba nie jest w stanie usuwać szkodliwych substancji, które, nagromadzone w naszym organizmie, mogą doprowadzić do wielu poważnych chorób. Warto zatem sięgać po specjalne zioła na oczyszczenie wątroby. Najlepszym sposobem okazuje się picie specjalnie przyrządzonych naparów ziołowych, które mogą doprowadzić do polepszenia pracy tego organu. Jakie zioła na wątrobę są najskuteczniejsze? Korzystne działania wykazują przede wszystkim: mniszek lekarski, ostropest plamisty, a także karczoch zwyczajny.

 

Zioła wspomagające wątrobę – mniszek lekarski

Mniszek lekarski to roślina, która zyskała sobie miano prawdziwej skarbnicy zdrowia. Uznawana jest obecnie za najbardziej skuteczne zioło wspomagające wątrobę. Może być stosowana przy osłabieniu czynności tego organu, zwłaszcza ze względu na swoje drogocenne właściwości przeciwzapalne. Aby móc jednak zauważyć pożądane efekty i wyraźny wpływ mniszka lekarskiego na pracę wątroby, należy zastosować kilkumiesięczną kurację.

 

Zioła na regenerację wątroby – ostropest plamisty

Ostropest plamisty to dobre zioło na wątrobę, gdyż wykazuje działanie odtruwające i oczyszczające, przyczyniając się tym samym do skutecznej regeneracji tego organu. Roślina ta zapobiega również przedostawaniu się toksyn do wątroby. Można stosować ją w takich schorzeniach jak stłuszczenia i marskość wątroby, zatrucia czy dolegliwości związane z nadużyciem alkoholu. Ostropest plamisty to zioło, które może być także stosowane w przypadku różnego rodzaju problemów trawiennych oraz dolegliwości związanych ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu.

 

Zioła na oczyszczenie wątroby – karczoch

Karczoch to roślina, która odtruwa oraz regeneruje wątrobę, obniżając jednocześnie poziom złego cholesterolu. Skutecznie oczyszcza drogi żółciowe i może być stosowana w takich schorzeniach jak przewlekłe choroby wątroby, zaburzenia trawienne czy stany zapalne pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych.

 

Zioła ojca Klimuszki – tabletki wspierające prawidłową pracę wątroby

Tabletki wspierające pracę wątroby ojca Klimuszki skomponowane zostały na bazie mieszanki ziół wykazujących niezwykle skuteczne działanie. Usprawniają one funkcje wydzielnicze wątroby poprzez wspomaganie działania żółciopędnego oraz żółciotwórczego. Tabletki pomagają usuwać szkodliwe toksyny z organizmu, które gromadzą się między innymi w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu czy też leków. Należy je stosować jako preparat wspomagający wątrobę.

 

Zioła wspomagające wątrobę ojca Klimuszki

Zioła wspomagające wątrobę ojca Klimuszki zawierają w swoim składzie wspomniany wcześniej karczoch, który wykazuje działanie ochronne, a także liść mięty i owoc jałowca, który wzmaga wydzielanie żółci. Szyszka chmielu poprawia proces trawienia, a liść melisy i owoc kopru mają działanie rozkurczające. Znajdujące się w preparacie ziele pokrzywy natomiast wspomaga proces usuwania produktów przemiany materii.

 

Nalewka ojca Klimuszki na wątrobę

Bezalkoholowa nalewka ojca Klimuszki skutecznie wspomaga pracę wątroby, może wpływać także na wydzielanie żółci. Usprawnia dzięki temu proces rozkładu pożywienia, usuwając jednocześnie toksyny z organizmu, które gromadzą się między innymi na skutek nadużywania leków czy alkoholu.

 

Zioła na wątrobę można stosować w różnej formie – zarówno w postaci tabletek, ziołowego naparu czy bezalkoholowej nalewki. Preparaty te, dzięki swoim właściwościom leczniczym, mogą pomóc w skutecznej detoksykacji naszego organizmu.

Dodaj komentarz
Bezpłatna dostawa do paczkomatu, pocztą, kurierem

dla zamówień powyżej 100 zł

Bezpieczne zakupy

30 dni na zwrot

Gwarancja jakości

System HACCP, Oskar „Serce za serce”, licencja oo. Franciszkanów

Płatność online albo za pobraniem

Szybkie przelewy online, BLIK.