fbpx

Jakie zioła na odchudzanie? Ojca Klimuszki!

 

Od dawna mówi się o tym, że zioła mają działanie odchudzające oraz oczyszczające organizm. Odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe nie tylko przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, ale także skutecznie wspomagają proces oczyszczania organizmu ze zbędnych toksyn. Dieta ziołowa przyczynia się również do wzmocnienia układu odpornościowego, ochrony organizmu przed wolnymi rodnikami, a także  do redukcji stresu. A wszystko to za sprawą dużej zawartości naturalnych antyoksydantów. Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się zioła na odchudzanie ojca Klimuszko. Na czym polega ich fenomen i czy rzeczywiście warto po nie sięgnąć?

 

Czy zioła na odchudzanie pomagają?

Zioła mogą okazać się skutecznym sposobem na odchudzanie, ale tylko wtedy, gdy są umiejętnie stosowane. Istnieją dwa warianty tak zwanej diety ziołowej.

 

Pierwszy z nich zakłada picie w regularnych odstępach czasowych (mniej więcej co 2-3 godziny) specjalnie przygotowanego naparu z wybranych ziół, a także jednoczesne zredukowanie naszego jadłospisu do warzyw i owoców. Jest to skuteczna kuracja odchudzająco-oczyszczająca, która powinna trwać 3 dni.

 

Drugi wariant z kolei to dieta trwająca aż 28 dni i polegająca na tym, że każdego dnia, zarówno ranem, jak i wieczorem, należy wypijać ciepły napar ziołowy. Kurację taką można wydłużyć do nawet 3 miesięcy.

 

Jakie zioła pić na odchudzanie?

W trakcie stosowania ziół na odchudzanie należy sięgać tylko i wyłącznie po takie, które spalają tkankę tłuszczową i oczyszczają nasz organizm z toksyn, regulując przy tym jednocześnie proces trawienia i hamując apetyt. Do najbardziej skutecznych ziół od wielu lat zalicza się oczywiście Yerba Mate, a więc wysuszone oraz zmielone liście ostrokrzewu paragwajskiego. Właściwości odchudzające posiada również zielona oraz czerwona herbata. Do ziół, które wspomagają proces trawienia, a także poprawiają przemianę materii, zalicza się przede wszystkim miętę pieprzową, tymianek, bazylię, oregano oraz rozmaryn. Podobne właściwości wykazują: mniszek pospolity, melisa i fiołek trójbarwny.

 

Na szczególną uwagę zasługują również rośliny posiadające właściwości moczopędne. W grupie tych ziół znajdują się: kolendra, jastrzębiec kosmaczek, a także pokrzywa. Napary ziołowe na odchudzanie powinno się pić po jednej szklance maksymalnie 4 razy w ciągu dnia.

 

Zioła na odchudzanie ojca Klimuszko

Słynny zakonnik, ojciec Klimuszko, był przeciwnikiem stosowania jednego lub też dwóch ziół w trakcie leczenia. Wychodził bowiem z założenia, że dłuższe spożywanie naparu z jednej rośliny może doprowadzić do pewnych zaburzeń zdrowotnych. Uważał tym samym, że dla uzyskania pożądanych efektów zdrowotnych w trakcie ziołolecznictwa konieczne jest umiejętne połączenie ziół w odpowiedni zestaw. Dopiero spożywanie odpowiednich mieszanek ziół na odchudzanie może przynieść właściwe efekty.

 

Zioła na odchudzanie ojca Klimuszko – skład

Mieszanki ojca Klimuszki na odchudzanie cieszą się obecnie największą popularnością. Ich skład stanowią przede wszystkim zioła, które zapewniają uczucie sytości, wspomagając przy tym proces trawienia. Należą do nich: skrzyp polny, siemię lniane, korzeń lubczyku, owocnia fasoli, krwawnik, mniszek lekarski, a także kwiat hibiskusa. Zioła Klimuszki na odchudzanie działają też moczopędnie, ułatwiając tym samym wydalanie toksyn z organizmu oraz wspomagając pracę wątroby.

 

Jak stosować zioła na odchudzanie księdza Klimuszki?

W pierwszej kolejności należy przede wszystkim pamiętać o tym, że zioła Ojca Klimuszki na odchudzanie są jedynie uzupełnieniem kuracji w walce z nadwagą. Nie pomogą one zatem osobom, które nie ograniczą spożywania produktów bogatych w nasycone tłuszcze oraz proste cukry. Podstawę kuracji musi stanowić przede wszystkim zmiana dotychczasowej diety oraz wzmożony wysiłek fizyczny. Zioła Klimuszki okażą się jednak skutecznym uzupełnieniem kuracji odchudzającej.

 

Specjalna mieszanka ziół Ojca Klimuszki przeznaczona jest dla osób zmagających się z nadwagą oraz prowadzących siedzący tryb życia. Regularne stosowanie ziół Klimuszki na odchudzanie może przyspieszyć przemianę materii oraz usunąć nadmiar wody z organizmu. Warto jednak pamiętać o tym, że same zioła nie wystarczą, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Konieczna jest także zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz większa aktywność fizyczna na co dzień.

Dodaj komentarz
Bezpłatna dostawa do paczkomatu, pocztą, kurierem

dla zamówień powyżej 100 zł

Bezpieczne zakupy

30 dni na zwrot

Gwarancja jakości

System HACCP, Oskar „Serce za serce”, licencja oo. Franciszkanów

Płatność online albo za pobraniem

Szybkie przelewy online, BLIK.