fbpx

Które zioła Ojca Klimuszki obniżają cholesterol?

 

Zbyt wysoki cholesterol – taką diagnozę usłyszało już ponad 70% Polaków. Ta przerażająca diagnoza jest często przez nas ignorowana. Nie wiemy, czym jest cholesterol, dlaczego jest szkodliwy dla naszego zdrowia i zazwyczaj nie robimy nic, aby obniżyć jego poziom. To wielki błąd – dlatego przedstawiamy najważniejsze informacje o cholesterolu i najlepsze sposoby, jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami, w tym między innymi zioła na obniżenie cholesterolu. Co więc jest najlepsze w leczeniu cholesterolu? Po kolei.

 

Cholesterol – co to jest i dlaczego jest niebezpieczny dla zdrowia?

Cholesterol to tłuszcze, a te oczywiście występują w naszym ciele naturalnie, są nam niezbędne do wielu funkcji życiowych. Zresztą część cholesterolu produkuje sama wątroba, ale część wprowadzamy wraz jedzeniem (cholesterol występuje w pożywieniu pochodzenia zwierzęcego). Dlatego też pierwszą radą, jaką usłyszymy od lekarza w przypadku zbyt wysokiego cholesterolu, jest zmiana diety na niskotłuszczową oraz wspomaganie się naturalną suplementacją, jak zioła na cholesterol Ojca Klimuszki.

 

Dlaczego zbyt wysoki cholesterol realnie zagraża naszemu życiu? Tak zwany “zły cholesterol” nie rozpuszcza się w organizmie, ale odkłada w naczyniach krwionośnych. Ścianki żył pokrywają się kuleczkami tłuszczu, które najpierw zawężają światło żył, a następnie całkowicie je blokują! Prowadzi to do miażdżycy oraz, niestety, zawałów serca. Zaniedbywanie poziomu swojego cholesterolu latami skutkować może więc najgorszym. Dlatego tak ważne są regularne badania cholesterolu (bezpieczny poziom to 200 mg/dl lub mniej), odpowiednia dieta, aktywny tryb życia oraz naturalna suplementacja, chociażby ziołami na cholesterol.

 

Cholesterol dobry i zły – na czym polega różnica?

Zanim przejdziemy do samych sposobów na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, wyjaśnijmy jeszcze dwa terminy, z którymi z pewnością się spotkamy – dobry i zły cholesterol. Cholesterol łączy się w organizmie z białkami. Te związki, w których jest zdecydowanie więcej białka (lipoproteiny LDL) oraz niewiele cholesterolu, przenikają do tętnic oraz żył i wypłukują stamtąd lipoproteiny HDL, w których znajduje się bardzo dużo rozrzedzonego „złego cholesterolu” w białkowej otoczce. To ten drugi cholesterol odkłada się na ściankach krwiobiegu i stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Dlatego optymalna dieta na obniżenie cholesterolu nie tylko ogranicza ilość spożywanych tłuszczy nasyconych, ale wprowadza także dobroczynne tłuszcze nienasycone, obecne w rybach (łosoś, makrela, śledź), spożywanych na zimno tłuszczach (oliwa, olej rzepakowy) czy zdrowych przekąskach, jak orzechy.

 

Co obniża poziom cholesterolu we krwi?

Oprócz odpowiedniej diety dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb, regularnej aktywności fizycznej czy w końcu przepisanych przez lekarza lekach, jest jeszcze jeden popularny sposób na obniżenie cholesterolu we krwi – są to zioła na cholesterol, a dokładniej zioła Ojca KlimuszkiOjciec Andrzej Czesław Klimuszko był franciszkaninem, który zasłynął swoimi niezwykłymi mieszanka ziół. O tym, że zioła potrafią wspomóc nasz organizm, doskonale wiemy – setki lat wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie pozwoliły już niejednemu szybko pozbyć się przeziębienia, poradzić sobie z niestrawnością czy wzmocnić włosy. Ale to Ojciec Klimuszko odkrył, że o wiele lepiej niż pojedyncze zioła, radzą sobie ich mieszanki, które wytwarzał i opisywał z ogromną uwaga i znawstwem. Dlatego też zioła Ojca Klimuszki także dzisiaj cieszą się ogromną popularnością i polecane są jako forma wspomagania leczenia również przez lekarzy.

 

Zioła na cholesterol – naturalny i bezpieczny sposób na zdrowie

Jakie zioła pomagają na cholesterol i po jakie zioła na obniżenie cholesterolu Ojca Klimuszki warto sięgnąć? W tabletkach na cholesterol Ojca Klimuszki znajdziemy między innymi wyciąg z karczocha, który jest jedną z najczęściej wymienianych roślin wśród tych wspomagających obniżenie złego cholesterolu. Dodatkowo zioła na obniżenie trójglicerydów Ojca Klimuszki zawierają ekstrakt z liści zielonej herbaty, który chroni wątrobę, a także nasiona lnu i bulwę cebuli. Oba te składniki nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także działają oczyszczająco. Wśród ziół na miażdżycę Ojca Klimuszki znajdziemy także poprawiające czynności trawienia poziomki i miętę pieprzową. Tak kompleksowy skład ziół na cholesterol Ojca Klimuszki pozwala na zauważalne obniżenie poziomu złego cholesterolu i znaczną poprawę zdrowia.

Dodaj komentarz
Bezpłatna dostawa do paczkomatu, pocztą, kurierem

dla zamówień powyżej 100 zł

Bezpieczne zakupy

30 dni na zwrot

Gwarancja jakości

System HACCP, Oskar „Serce za serce”, licencja oo. Franciszkanów

Płatność online albo za pobraniem

Szybkie przelewy online, BLIK.