fbpx

Najlepsze zioła na sen i uspokojenie – Ojca Klimuszki!

 

Skok cywilizacyjny, który odbywa się na naszych oczach i którego Polacy są częścią od prawie 30 lat, przyniósł nam wiele dobrego. Rozwój ekonomiczny, nowe możliwości i ścieżki rozwoju, dobra materialne, swobodne podróżowanie. Ale tak radykalna zmiana to nie tylko kolejne korzyści, ale także nowe problemy i wyzwania, z którymi nasze społeczeństwo musi nauczyć się sobie radzić. Szybsze tempo życia, coraz więcej godzin spędzanych w pracy oraz ogromna presja na osiągnięcie sukcesu, ale także niezdrowa dieta czy siedzący tryb życia – te i wiele innych czynników sprawiają, że coraz więcej Polaków ma problemy ze stresem, nerwicami, lękami czy bezsennością.

 

Polacy – naród zestresowany?

Nawet co drugi Polak i co druga Polka mają problemy ze snem. Według badań, problem bezsenności dotyczy od 40 do 50% naszego społeczeństwa. Nie lepiej jest z kwestią stresu – stresuje nas przede wszystkim praca. Ponad 20% z nas stresuje się nią codziennie, a ok. 80% kiedykolwiek doświadczyło silnego stresu z jej powodu. Naukowcy biją na alarm – z naszym zdrowiem psychicznym jest coraz gorzej, a problemy takie jak nerwica, ataki na tle lękowym, bezsenność i ogromny stres dotyczą z roku na rok coraz większej liczby osób. Najgorsze jest jednak to, że większość z nas nic z tym nie robi. Jakimi sposobami możemy walczyć o dobry sen i spokojny dzień?

Jak walczyć ze stresem, nerwicami i bezsennością?

Oczywiście wszystko zależy od naszej przypadłości i stopnia zaawansowania. Z niektórymi problemami poradzi sobie zwykła zmiana niektórych przyzwyczajeń, z niektórymi natomiast będziemy musieli wybrać się do lekarza specjalisty. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne, a wizyta u psychologa czy psychiatry przestaje być tematem tabu.

Ze stresem czy bezsennością na tym pierwszym, początkowym etapie, możemy spróbować walczyć domowymi sposobami. Dobry sen to między innymi wygodny materac, przewietrzony pokój czy regularna aktywność fizyczna. Na stres pomogą nam odpowiednio dobrana dieta oraz metody wyciszające i relaksacyjne. Oczywiście jeśli nadal będziemy silnie wyeksponowani na źródło stresu, medytacja i suplementacja na niewiele się zdadzą. Czasem jedynym ratunkiem jest drastyczna zmiana naszego stylu życia.

Domowe sposoby na stres i dobry sen

Co jeszcze może pomóc nam w walce z bezsennością czy stresem? Odpowiedź podsuwa nam sama Matka Natura. Od setek lat zioła pomagały nam nie tylko wzmacniać odporność czy mierzyć się z niestrawnością. Wiele z nich ma bowiem działanie wyciszające i uspokajające. Wśród wielu reklamowanych mieszanek czy tabletek największym zaufaniem cieszą się niezmiennie zioła na uspokojenie Ojca Klimuszki. Tabletki na uspokojenie Ojca Klimuszki czy jego zioła na bezsenność to sprawdzony i pewny sposób w walce z tymi przypadłościami. Skąd bierze się ich skuteczność?

Zioła na uspokojenie Ojca Klimuszki

Zioła na uspokojenie Ojca Klimuszki dostępne są w trzech formach – jako nalewkatabletki oraz sypka mieszanka w saszetkach. Ich sekret kryje się w składzie, ale i proporcjach. Zamiast jednego czy dwóch ziół, Ojciec Klimuszko w swoich preparatach zastosował złożoną mieszankę wielu różnych składników, które uzupełniają się i wzmacniają swoje działanie. Zioła na uspokojenie nerwów Ojca Klimuszki mają w swoim składzie między innymi ziele melisy, ale także szyszki chmielu czy siemienia lnianego. Tabletki ziołowe na uspokojenie Ojca Klimuszko to także owoc głogu, który nie tylko uspokaja, ale również poprawia krążenie. Zioła na nerwy od Ojca Klimuszki zawierają również chociażby lawendę (pomaga w zasypianiu) czy owoc bzu czarnego.

Zioła na bezsenność Ojca Klimuszki

Zioła na bezsenność Ojca Klimuszki cieszą się równie dużą popularnością, co tabletki na uspokojenie nerwów. Ze względu na podobne źródła występowania tego problemu, składy mieszanek na uspokojenie i bezsenność są dość podobne. Zioła na sen Ojca Klimuszki bazują przede wszystkim na szyszkach chmielu, kwiecie lawendy, melisie, owocu głogu i siemieniu lnianym. Taka mieszanka nie tylko łagodzi stres, ułatwia zasypianie i znacznie wydłuża czas snu, ale także wspomaga procesy trawienne i dostarcza organizmowi niezbędnych witaminy. Zioła na spokojny sen Ojca Klimuszki to także preparaty odpowiednie dla cukrzyków typu I i II dzięki zachowaniu niskiego poziomu glikemicznego.

Dodaj komentarz
Bezpłatna dostawa do paczkomatu, pocztą, kurierem

dla zamówień powyżej 100 zł

Bezpieczne zakupy

30 dni na zwrot

Gwarancja jakości

System HACCP, Oskar „Serce za serce”, licencja oo. Franciszkanów

Płatność online albo za pobraniem

Szybkie przelewy online, BLIK.