fbpx

Jak dbać o nerki? 7 doskonałych sposobów!

 

Te dwa niewielkie narządy każdego dnia dają z siebie wszystko, aby skutecznie oczyszczać Twój organizm i zachowywać w nim wszystkie cenne składniki. Możesz wspomóc działanie nerek kilkoma prostymi, domowymi sposobami. O czym warto pamiętać, aby uniknąć wielu chorób nerek?

 

Ból i niewydolność nerek – o czym mogą świadczyć?

Po pierwsze, ból nerek może świadczyć o bardzo wielu różnych schorzeniach. Zapalenie dróg moczowych, zapalenie nerek czy kamica nerkowa to najpopularniejsze choroby nerek. Niewłaściwe funkcjonowanie nerek może być powiązane z problemami układu krążenia czy cukrzycą. Oczywiście nikt nie powinien samodzielnie się diagnozować – każde niepokojące objawy konsultuj z lekarzem. Ale o nerki można dbać również wtedy, gdy są zdrowe, zmniejszając prawdopodobieństwo występowania różnorodnych problemów w przyszłości.

 

Jakie zioła na problemy z nerkami?

Domowe sposoby na nerki to chociażby zioła. Oczywiście mieszanki ziół nie zastąpią prawdziwych leków – w sytuacji choroby należy po prostu udać się do lekarza. Jednakże zioła mogą skutecznie wspomagać ten narząd, aby działał sprawnie. Zamiast leczyć, lepiej zapobiegać. Pomocną dłoń w skutecznej ochronie nerek wyciąga Ojciec Klimuszko i jego mieszkanki ziół. Zioła Ojca Klimuszko to starannie wyselekcjonowane składniki, które w połączeniu dają zaskakujące efekty. Możesz je przyjmować zarówno w formie tableteknaparu jak i nalewki.

 

Pokrzywa i ptasi rdest

Zarówno ptasi rdest, jak i liście pokrzywy to zioła bogate w sole mineralne i flawonoidy. Ich spożywanie wpływa na zwiększenie wydalania moczu. Moczopędne rdest i pokrzywa wspomogą Cię zarówno w walce z infekcjami układu moczowego, jak i kamicą nerkową. Zwiększenie ilości wydalanego z organizmu moczu to mniej mocznika, soli potasu czy sodu w organizmie. To także znaczna pomoc z zapobieganiu tworzenia się kamieni poprzez uniemożliwienie krystalizacji związków mineralnych w drogach moczowych.

 

Ziele nawłoci

Moczopędne właściwości posiada również ziele nawłoci. Zapalenie pęcherza moczowego, kamica nerkowa, skaza moczanowa? Ziele nawłoci wspomoże nerki i cały układ moczowy w praktycznie każdym schorzeniu. Także tę roślinę znajdziesz w mieszankach O. Klimuszki.

 

Co oczyszcza i wspomaga nerki? Domowe sposoby

Nie tylko zioła! Jeśli nie w smak są Ci bóle pleców na dole, zastosuj się do tych kilku prostych zasad. Wystarczy naprawdę niewiele, aby uniknąć większości najczęstszych chorób nerek.

 

Pij dużo wody

Woda to eliksir życia – i podobnie jest w przypadku nerek. Picie 1,5-2 litrów czystej wody dziennie znacznie usprawnia działanie tego narządu. Jako że jednym z głównych zadań nerek jest usuwanie z organizmu toksyn i innych szkodliwych substancji, musi być on odpowiednio nawodniony.

 

Zadbaj o dietę

Oprócz stosowania zrównoważonej diety, pełnej warzyw i owoców, które dostarczają organizmowi wszystkich najważniejszych witamin i minerałów, równie ważne jest ograniczenie pewnych składników. Niekorzystne dla nerek są chociażby sól, kolorowe, słodzone napoje oraz kofeina. Podobnie sprawa ma się z wysoko przetworzoną żywnością – liczne barwniki, konserwanty czy substancje zapachowe to kolejne związki, które nerki będą musiały usunąć z organizmu. Można więc powiedzieć, że spożywając takie rzeczy, jedynie dokładasz nerkom pracy. O szkodliwości alkoholu oraz papierosów chyba nie trzeba wspominać?

 

Uważaj na leki

Niestety, popularne leki, dostępne właściwie w każdym osiedlowym sklepie, potrafią zaszkodzić nerkom. Jeśli często sięgasz po tabletki z ibuprofenem, uważaj, gdyż jest to znaczne obciążenie dla nerek. W skrajnych wypadkach nadmierne spożywanie leków może prowadzić do niewydolności nerek.

 

Nie przetrzymuj moczu

Choroby nerek mają swoje źródło także w zbyt rzadkim wypróżnianiu się. Jeżeli, chociażby ze względu na pracę, nie jesteś w stanie często i regularnie korzystać z toalety, może to nieść ze sobą poważne skutki zdrowotne. Zalegający w pęcherzu mocz to pierwszy krok do zapalenia nerek lub pęcherza. W takiej sytuacji wspomagaj swoje nerki, spożywając chociażby żurawinę.

 

Zasłoń plecy

Niestety, przewiane plecy bardzo często oznacza zapalenie nerek. Jeśli więc pogoda nie sprzyja, wiatr daje o sobie znać a temperatury są raczej niskie, nie ryzykuj nieprzyjemnej choroby i ciepło się ubierz, nie zapominając oczywiście o dokładnym zakryciu pleców.

Odpowiednia dieta, dużo wody, pilnowanie kwestii leków oraz zioła O. Klimuszki wspomagające nerki – troszcz się o swój organizm, a ten służyć Ci bez problemów przez wiele lat.

Bezpłatna dostawa do paczkomatu, pocztą, kurierem

dla zamówień powyżej 100 zł

Bezpieczne zakupy

30 dni na zwrot

Gwarancja jakości

System HACCP, Oskar „Serce za serce”, licencja oo. Franciszkanów

Płatność online albo za pobraniem

Szybkie przelewy online, BLIK.